Dil seçiniz
Kurucumuz
 • 1957 yılında, Oktay DEMİRAĞ tarafından Kasımpaşa’da küçük bir atölyede kurulmuştur.

  1957

  1957 yılında, Oktay DEMİRAĞ tarafından Kasımpaşa’da küçük bir atölyede kurulmuştur.
 • Haliç’in kıyısında 3.500 metre karelik kapalı alana sahip fabrikasında otomotiv sanayiinde çeşitli markalar için orijinal yedek parça üretimine başlamıştır.

  1965

  Haliç’in kıyısında 3.500 metre karelik kapalı alana sahip fabrikasında otomotiv sanayiinde çeşitli markalar için orijinal yedek parça üretimine başlamıştır.
 • Dizel motor ve binek araç üretimi üzerinde çalışmalar yapan Altınboğa, 250 çalışanı ile birlikte 2 farklı kategoride araç ve 4 farklı güçte dizel motor geliştirmiştir.

  1970

  Dizel motor ve binek araç üretimi üzerinde çalışmalar yapan Altınboğa, 250 çalışanı ile birlikte 2 farklı kategoride araç ve 4 farklı güçte dizel motor geliştirmiştir.
 • Türkiye’nin 100% yerli ilk ticari aracını da 1980’lerde üreten Altınboğa, prototip aşamasından itibaren yaptığı araçları kendi yapımı dizel motoru ile donatmıştır.

  1980

  Türkiye’nin 100% yerli ilk ticari aracını da 1980’lerde üreten Altınboğa, prototip aşamasından itibaren yaptığı araçları kendi yapımı dizel motoru ile donatmıştır.
 • 1983 Yılında yep yeni bir teknoloji ile LPG sektörüne adım atmıştır. LPG regülatörü ve gaz ekipmanları üretiminde diğer firmalara önderlik eden Altınboğa ,bu sektörde otuz adetin üzerinde Patent ,faydalı model ve endüstriyel tasarıma sahiptir. Sektörde CE-TSE-ISO kalite sertifikalarına sahip kuruluşların başında gelmektedir.

  1983

  1983 Yılında yep yeni bir teknoloji ile LPG sektörüne adım atmıştır. LPG regülatörü ve gaz ekipmanları üretiminde diğer firmalara önderlik eden Altınboğa ,bu sektörde otuz adetin üzerinde Patent ,faydalı model ve endüstriyel tasarıma sahiptir. Sektörde CE-TSE-ISO kalite sertifikalarına sahip kuruluşların başında gelmektedir.
 • Adını altının değeriyle boğanın gücünden alan, kalite ve güveni yıllardır herşeyin üzerinde tutan ALTINBOĞA, ekonomiye verdiği katkıyı arttırarak sürdürecektir.

  2021

  Adını altının değeriyle boğanın gücünden alan, kalite ve güveni yıllardır herşeyin üzerinde tutan ALTINBOĞA, ekonomiye verdiği katkıyı arttırarak sürdürecektir.